Олена Макеєва: Реєстратори розрахункових операцій для платників єдиного податку третьої групи з 1 липня не скасують

align="absmiddle"

З 1 липня 2015 р. 96,7 тис. фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку третьої групи згідно зі змінами до Податкового кодексу повинні використовувати касові апарати. Про це під час прес-конференції «Касове майбутнє України: проблеми, можливості, перспективи», що відбулася з ініціативи Європейської Бізнес Асоціації, повідомила заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва.

З її слів, станом на 1 січня 2015 р. зареєстровано 284,2 тис. фізичних осіб — платників єдиного податку третьої групи. З них 66% отримують доходи від юридичних осіб у безготівковій формі й не повинні використовувати касові апарати. Платники єдиного податку третьої групи, які здійснюють розрахункові операції за товари, роботи, послуги у готівковій формі, зобов’язані проводити такі операції через зареєстровані реєстратори розрахункових операцій (РРО). А з 1 січня 2016 р. застосування РРО стане обов’язковим і для платників другої групи. Ці норми встановлено Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва зазначила, що широке застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг є загальноєвропейською практикою, і уряд має достатньо політичних важелів для того, аби посприяти запровадженню цієї практики в Україні.

Директор Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування ДФС України Неля Привалова роз’яснила учасникам заходу особливості застосування положень Закону № 71 щодо використання РРО. Зокрема, вона зауважила, що під вимогу про обов’язкове застосування РРО підпадають тільки ті платники єдиного податку, які приймають оплату готівкою або за допомогою банківських платіжних карток. Якщо ж оплата проводиться через касу банку, то для продавця вона є безготівковою і не вимагає застосування РРО. Особи, які торгують на ринках або на пересувних засобах, також не зобов’язані використовувати касові апарати.

За підрахунками експертів, касові апарати потрібні лише 96,7 тис. фізичних осіб — платників податків третьої групи. За останніми даними, оприлюдненими ДФС України, платниками третьої групи єдиного податку зареєстровано всього 4 тис. одиниць касової техніки, а заявки на її придбання подано приблизно на 10 тис. одиниць. Це означає, що як мінімум 83 тис. підприємців ігнорують закон.

У ДФС переконані, що із запровадженням нових правил контролюючі органи матимуть можливість відслідковувати «тіньові» операції бізнесу.

«Якщо продаж товарів і послуг здійснюватиметься через касові апарати, ми зможемо побачити реальні обсяги продажів. Крім того, покупці отримуватимуть чеки, що сприятиме захисту їх споживчих прав. Раніше було впроваджено механізм електронної звітності за касовими операціями, які потрапляють із РРО на сервер нашого відомства. У такий спосіб ДФС зможе контролювати й зіставляти обсяг отриманих засобів із зазначеним у деклараціях», — заявила Неля Привалова.

Інформаційно-аналітичний журнал «Вісник. Право знати все про податки і збори» № 20 від 22.05.2015Источник: “http://briz.if.ua/29205.htm”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя