Учні школи № 13 стали призерами загальнодержавного фестивалю «Українська паляниця»

7d98a0d24aacbfdf19f79d8f41f51a0c1414490961.jpg

В Києві відбувся фінальний етап загальнодержавного фестивалю «Українська паляниця». В ньому взяли участь 16 команд з різних областей.


Співали і читали вірші

Вінниччину на фестивалі представляли учні школи № 13 міста над Бугом: 11-класниці Юлія Сулима і Діана Полянська, 10-класник Микола Марченко, 7-класниця Ольга Романюк та 6-класники Марина Тимощук і Ольга Романюк. Вони підготували різноманітну виставку обрядових хлібних виробів і презентували роботу куточку дбайливого ставлення до хліба (його облаштували при шкільному музеї вишиванки). Також вінничани взяли участь у конкурсних виступах – співали, читали тематичні вірші.

Що таке «родичі»?

Журі високо оцінила підготовку нашої команди і присудила їй третє місце. Особливо сподобалася експертам вінницька експозиція.

– Хлібні вироби, представлені на виставці, діти не купляли, а пекли за допомогою батьків і вчителів. Зокрема, вони підготували не лише паляниці, але й понад 20 різних експонатів: коржі до Маковея, пиріжки, млинці, «миколайчики» тощо. Багатьох глядачів зацікавили наші рідкісні «родичі». Такий обрядовий хліб має форму пиріжків, які з’єднані один з одним. Це символізує єдність роду, – розповіла методист Вінницької станції юннатів, керівник нашої делегації в Києві Ірина Чупринко.


Источник: “http://newsonline24.com.ua/uchni-shkoli-13-stali-prizerami-zagalnoderzhavnogo-festivalyu-ukraїnska-palyanicya”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя