Кров молодих тварин омолоджує мозок: результати досліджень

Кров молодих тварин омолоджує мозок: результати досліджень

Експерименти на мишах допомогли знайти у старих мишей білок, який підвищує здоров’я і продуктивність їхнього мозку. Утворення цього білку стимулює переливання крові від молодих тварин. Об этом сообщает tp0642.in.ua со ссылкой на СМИ.

Відомо, що переливання крові молодих мишей дозволяє сповільнити розвиток багатьох причин старіння у їхніх старших родичів. "Омолодити" лабораторних тварин дослдіникам вдалося не лише завдяки ін’єкцій крові молодих мишей, але й крові молодих людей. Цей ефект пов’язують з роботою регуляторних білків, які ідентифікувати поки не вдалося, йдеться у Naked-science.

Один з кандидатів в цей список – протеїн GDF11, зміст якого в крові мишей з віком знижується, хоча багато вчених схильні ставити його роль під сумнів. Іншого перспективного кандидата висуває нова робота, опублікована журналом Cell Reports.

Ще кілька років тому Сол Віледь (Saul Villeda) з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско і його колеги показали, що переливання старим мишам крові молодих покращує роботу їхньої пам’яті і здатність до навчання. Щоб знайти причину цих змін, автори хірургічно з’єднували кровоносні системи різного віку – дитинчат, молодих і зрілих, виявивши, що деякі елементи, які містяться в молодійї крові, стимулюють в клітинах мозку активність гена TET2.

Білок Tet2, бере участь в регуляції багатьох генів, але з віком його власна активність знижується – серед цих генів є і ті, що відповідають за оновлення клітин мозку. Відзначивши підвищення рівня Tet2 в гіпокампі старих мишей, вчені провели експеримент, заблокувавши у тримісячних мишей активність цього білка за допомогою спеціально синтезованих молекул РНК. Як наслідок, в тварин згодом виявлялося зменшене число нейронів в гіпокампі, і вони гірше проявляли себе в тестах на когнітивні здібності.

Нарешті, вчені отримали штучні вірусні частинки, які здатні проникати в клітини гіпокампу і підвищувати синтез Tet2 у дорослих мишей. Такі віруси були внесені в організми шестимісячних мишей, що підвищило регуляторну активність їх генома і стимулювало розвиток нейронів. Підвищення когнітивних функцій було не настільки помітно, як їх деградація в попередньому дослідженні, однак було виявлено неймовірні результати

«Я провів роки, намагаючись зрозуміти, як мозок старіє і як повернути цей процес назад. І в цій роботі ми виявили, що одна-єдина молекула, Tet2, здатна зупинити зниження регенеративних функцій і покращити когнітивні функції мозку дорослих мишей", – добавив дослідник.


Джерело статті: “http://24tv.ua/krov_molodih_tvarin_omolodzhuye_mozok_rezultati_doslidzhen_n929934”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя