Експерт розповів, чи зможе Кремль "підім’яти" під себе Білорусь

Мінськ чинить опір Москві, і поки що робить це досить успішно.

Об этом сообщает sokalfm.in.ua со ссылкой на СМИ.

Офіційний Мінськ не проти якихось форм інтеграції Білорусі з Росією, але все ж Кремлю навряд чи вдасться до 2024 року створити союзну державу. Таку думку висловив російський політолог, публіцист, науковий співробітник Карлова Університету, співдиректор Центру російських досліджень Бориса Нємцова Олександр Морозов, передають Патріоти України з посиланням на Главред.

"Ми добре бачимо, що тематика перетворення союзної держави з того, чим воно було всі ці роки в якесь нове об’єднання, обговорюється (...) але при цьому Мінськ наполягає на тому, щоб була різна валюта (тобто, самостійно імітувати свої гроші) і самостійна армія. Іншими словами, Лукашенко (Олександр Лукашенко, президент Білорусі, — ред.) і Мінськ наполягають на суверенітеті", — зазначив Морозов.

Якщо до 2024 року з Лукашенком щось трапиться, не можна стовідсотково прогнозувати, що до влади після його відходу прийдуть сили, які будуть займати таку ж позицію щодо інтеграції Білорусі та Росії, як і він, а не рушать в сторону РФ більш активно. "Тоді, звичайно, ситуація може змінитися. Але на мій погляд, не дивлячись на всю цю велику полеміку в пресі і очевидну, дуже жорстку політику Москви, починаючи з грудня 2018 року, коли почався такий раунд жорсткого тиску Москви на Мінськ, ми бачимо, що Мінськ чинить опір і поки досить успішно. Кремль відступив зараз на кілька кроків назад — зараз придумуються якісь нові ідеї. Але поки це дуже малоймовірний сценарій", — вважає політолог.Джерело статті: “https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/ekspert-rozpoviv-chy-zmozhe-kreml-pidimiaty-pid-sebe-bilorus-301495.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя